Jiří Puchálka Elektro System ServisModernizace a generální opravy NC a CNC strojů

Provádíme modernizaci elektrického vybavení NC a CNC obráběcích strojů od prosté výměny řídícího systému až po kompletní novou elektrickou instalaci stroje.

Používáme řídící systémy firmy MEFI a prvky od firem Schneider Electric, ControlTechniques, Moeller, ESSA Praha, Heidenhain, Siemens atd.

Podle potřeby jsou na obráběcích strojích vyměněny i pohony pohybových soustav, jakož i digitální odměřovací soustavy.

Nahrazujeme soustrojí WardLeonard moderními statickými měniči od firem GEFRAN typu TPD 32 a EMERSON typu MENTOR.

Mefi

Řídicí systémy MEFI CNC872 iTD, iTQ patří k nové řadě souvislých řídicích systémů s integrovaným PLC. Systémy používají operační systém Windows XP Embedded a jsou určené pro řízení frézovacích, soustružnických a vrtacích strojů nebo manipulátorů, pálicích strojů a brusek. Systémy řady CNC872 iTD splňují i požadavky náročných aplikací vysokorychlostního obrábění, vyžadující CNC řízení s možností provádět partprogramy extrémních délek sestavených z krátkých úseček a oblouků, s důrazem na plynulou jízdu a řízení rychlosti obrábění s “předvídáním” zpomalení při nespojité dráze. Typickým příkladem jsou partrprogramy pro výrobu forem. Systémy řady CNC872 iTQ jsou určeny pro vícesuportové řízení. Počet suportů závisí od počtu použitých procesorů na základní desce systému.

(c) 2009 Puchálka Elektro System Servis